Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos styginių instrumentų metodinėje grupėje mokoma visų styginių instrumentų - smuiko, alto, violončelės, kontraboso, klasikinės gitaros ir arfos specializacijų. Pagrindiniai dėstomi dalykai - atlikėjo raiška, ansamblinis muzikavimas, kamerinis ansamblis ir styginių orkestras.

Šiuo metu metodinėje grupėje dirba 5 pedagogai, kurie ne tik perduoda sukauptas žinias ir patirtį savo mokiniams, bet ir patys nuolat dalyvauja seminaruose, meistriškumo kursuose, festivalių ir konkursų vertinimo komisijose, teikia konsultacijas muzikos mokyklų mokytojams ir mokiniams. Beveik visi mokytojai nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje.

Metodinės grupės mokiniai taip pat aktyviai koncertuoja, dalyvauja meistriškumo kursuose, festivaliuose, respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, kur laimi prizines vietas. Dauguma jų toliau studijuoja pasirinktą instrumentą šalies ar užsienio aukštosiose muzikos mokyklose.

Konservatorijos styginių instrumentų orkestrui vadovauja smuikininkė Kristina Domarkienė. Orkestras nuolat koncertuoja Lietuvoje ir kitose šalyse. Jau tradicija tapo tarptautinis jaunųjų stygininkų festivalis "Violino, Viola, Violoncello", kuriame jaunieji stygininkai turi galimybę griežti solo su orkestru.

Metodinės grupės pirmininkė Eglė Grigonienė

2019-09-01

Egl Grigonien sm maza

Eglė Grigonienė

Metodinės grupės pirmininkė, mokytoja metodininkė

VDU MA asistentė, smuikininkė, grojanti Kauno miesto simfoniniame orkestre, įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje, įvairių konkursų komisijų narė.

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (smuikas), Ansamblinis muzikavimas

Virginijus Tamulis maza

Virginijus Tamulis

Mokytojas metodininkas

Kauno miesto simfoninio orkestro violončelių grupės koncertmeisteris, griežia įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje.

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (violončelė), Ansamblinis muzikavimas

Domarkiene Kristina Domicele

Kristina Domicelė Domarkienė

Vyresnioji mokytoja

Smuikininkė, ilgametė Kauno miesto simfoninio orkestro narė, koncertuoja solo ir kamerinių ansamblių sudėtyje.

Dėstomi dalykai: Ansamblinis muzikavimas, Styginių instrumentų orkestras

Gintaras Eidukaitis maza

Gintaras Eidukaitis

Vyresnysis mokytojas

Kontrabosininkas, gitaristas. Birštono saksofonininkų ansamblyje groja bosine gitara. Turi savo gitaros studiją.

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (kontrabosas, bosinė gitara), Ansamblinis muzikavimas

Rūta Balniūtė

Mokytoja