Muzikos teorijos ir bendrosios teorijos metodinė grupė veikia nuo 2011 m., sujungus Muzikos teorijos ir Bendrosios teorijos metodines grupes.

Muzikos teorijos specializacijos mokiniai ruošiami tolesnėms muzikologijos ir kompozicijos studijoms Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ar kitose užsienio aukštosiose mokyklose. Muzikos teorijos specializacijos per konservatorijos gyvavimo laikotarpį mokėsi keli šimtai mokinių. Didelė jų dalis tapo žymiais Lietuvos vardą garsinančiais kompozitoriais, muzikologais ir pedagogais.

Bendrųjų muzikos teorijos dalykų mokomi visų specializacijų mokiniai. Jiems privalomi šie teoriniai dalykai: solfedžio, muzikos teorija ir harmonija, muzikos kūrinių analizė, muzikos istorija.

Didžioji dalis mūsų metodinės grupės mokytojų yra žinomi muzikologai ar kompozitoriai, pripažinti pedagogai išugdę ne vieną žymų muziką. Šios metodinės grupės mokytojai ne tik dalinasi per ilgus metus sukaupta pedagogine patirtimi, bet ir taiko naujausius mokymosi metodus, modelius, naudoja įvairią šių dienų literatūrą, vykdo integruojamąsias pamokas su kitomis jauniesiems muzikams svarbiomis disciplinomis. Išskirtiniai, inovatyvūs darbo metodai Lietuvos meninio ugdymo kontekstuose garantuoja ilgametę tradicijos tąsą ir naujas sąšaukas su daugumos Vakarų šalių žymių muzikos lavinimo įstaigų siekiais, programomis. Taigi, mūsų stropiausi mokiniai įvertinami aukščiausiais balais ne tik muzikologijos brandos egzamino metu, bet ir dauguma jų sėkmingai tęsia pasirinktas studijas Lietuvos ar kitose užsienio aukštosiose mokyklose.

Čia dirbantys mokytojai veiklūs, kūrybingi: organizuoja koncertus, rengia parodas, konferencijas, seminarus, mokinių konkursus, skaito pranešimus, dirba kūrybinį darbą, rengia įvairias publikacijas, tiek Lietuvos, tiek užsienio moksliniuose leidiniuose, o kai kurie gilina žinias doktorantūros studijose, dirba mokslinį darbą, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Metodinės grupės pirmininkas Gabrielius Simas Sapiega

mockute

Vitalija Mockutė

Vyresnioji mokytoja