Kauno J.Gruodžio konservatorijos liaudies instrumentų metodinėje grupėje ruošiami būsimi kanklių, birbynės ir lumzdelio atlikėjai. Pagrindiniai dėstomi dalykai: atlikėjo raiška, ansamblinis muzikavimas, liaudies instrumentų orkestras, dirigavimas, giminingas instrumentas, instrumentuotė.

Metodinei grupei vadovauja mokytoja metodininkė Irena Vaitkevičiūtė. Pedagogai dalyvauja seminaruose, festivalių, konkursų vertinimo komisijose, teikia konsultacijas muzikos mokyklų mokytojams ir mokiniams.

Mokiniai aktyviai dalyvauja koncertinėje veikloje, respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose laimi prizines vietas, sėkmingai tęsia studijas LMTA ir kitose aukštosiose mokyklose.

Liaudies instrumentų orkestras, vadovaujamas mokytojos metodininkės Irenos Vaitkevičiūtės, dalyvauja įvairiuose miesto bei respublikos renginiuose, festivaliuose.

Liaudies instrumentų metodinėje grupėje mokosi 9 mokiniai, dirba 4 mokytojai.

Metodinės grupės pirmininkė Irena Vaitkevičiūtė

2017-09-01

Vaitkeviciute Irena

Irena Vaitkevičiūtė

Metodinės grupės pirmininkė, mokytoja metodininkė

Liaudies instrumentų orkestro dirigentė, skudučių ansamblių vadovė, dainų švenčių konsultantė bei dirigentė, dirbusi ansambliuose „Nemunas“, „Gija“, „Rasa“, moksleiviu rūmų liaudies instrumentų orkestre, įkūrusi ansamblį „Varsa“.

Dėstomi dalykai: Liaudies instrumentų orkestras, Dirigavimas, Instrumentuotė, Dirigavimo praktika, Giminingas instrumentas

Kubiliene Dileta

Dileta Kubilienė

Aktyviai dalyvauja koncertinėje ir pedagoginėje veikloje. Akomponuoja kanklėmis chorams „Pastoralė“ ir „Giesmė“ bei rašo kanklių akompanimentų aranžuotes. Su šiais kolektyvais daug koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. 10 metų grojo kanklių trio, kuris koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Vokietijoje, Estijoje. Grojo Kauno miesto ansamblyje „Ainiai“.

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (kanklės), Ansamblinis muzikavimas

Rudzeviciene Zita

Zita Rudzevičienė

Lietuvių liaudies instrumentinės muzikos draugijos „Kanklės“ Kauno krašto pirmininkė, dainų švenčių konsultantė ir dirigentė. Rengia įvairius muzikinius projektus, organizuoja koncertus.

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (kanklės), Ansamblinis muzikavimas, Instrumentuotė, Dirigavimas

Narimantas Murauskas

Vyresnysis mokytojas.

Groja Kauno miesto ansamblyje „Ainiai“, buvęs ansamblio „Lietuva“ birbynininkas.

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (birbynė, lumzdelis), Ansamblinis muzikavimas, Giminingas instrumentas

El.paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

KONCERTMEISTERIAI:

P.Galiniene   Paulė Galinienė