Fortepijono specializacija gyvuoja nuo 1920 m. -  Lietuvos muzikos mokyklos įkūrimo metų.

Šiuo metu fortepijono metodinėje grupėje mokosi gabūs jaunuoliai iš visos Lietuvos. Patyrę pedagogai jiems dėsto atlikėjo raiškos (fortepijono ir vargonų), koncertmeisterio klasės ir ansamblinio muzikavimo dalykus.

Pedagogai rengia savo klasių mokinių koncertus vaikų muzikos mokyklose, miesto muziejų salėse. Mokytojai skaito metodinius pranešimus miesto ir respublikos pedagogų konferencijose, jų darbai eksponuojami Kauno pedagogų kvalifikacijos centre. Mokytojai rašo straipsnius ir juos publikuoja tarptautiniuose ir respublikiniuose leidiniuose. Dalyvauja įvairiuose projektuose, rengia kvalifikacijos tobulinimo programas respublikos ir Kauno regiono muzikos bei meno mokyklų mokytojams bei jas įgyvendina. Pedagogai yra nuolatiniai miesto, respublikinių ir tarptautinių konkursų žiuri nariai. Fortepijono metodinės grupės pedagogai koncertuoja kaip solistai bei koncertmeisteriai.

Fortepijono metodinės grupės mokiniai, parengti kompetentingų pedagogų, sėkmingai tęsia studijas LMTA, VDU MA ir aukštosiose muzikos mokyklose užsienyje. Jie laimi prizines vietas tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose, kasmet dalyvauja Lietuvos fortepijono pedagogų asociacijos rengiamuose seminaruose – praktikumuose. Mokiniai skambina įvairiuose koncertuose konservatorijoje, mieste ir visoje respublikoje.

Metodinės grupės pirmininkė Laima Aksamitauskienė

2018 10 01

Aksamitauskiene Laima

Laima Aksamitauskienė

Metodinės grupės pirmininkė, mokytoja ekspertė

Lietuvos fortepijono pedagogų asociacijos organizacinio komiteto narė, respublikinių ir tarptautinių pianistų konkursų vertinimo komisijos narė. Buvusi ilgametė mišraus choro “Leliumai” koncertmeisterė, įvairių kamerinių ansamblių dalyvė.

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (fortepijonas), Bendrasis fortepijonas

Dalia Jatautaite 1 maza

Dalia Jatautaitė

Mokytoja ekspertė

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (vargonai), Papildomas instrumentas

Sadauskaite-Geruliene Egle

Eglė Sadauskaitė-Gerulienė

Dėstomi dalykai: Koncertmeisterio klasė, Ansamblinis muzikavimas

Skleriene Dzuljeta

Džuljeta Sklėrienė

Aktyviai koncertuoja kaip koncertmeisterė.

Dėstomi dalykai: Koncertmeisterio klasė

Stabinskiene Reda

Reda Stabinskienė

Daug koncertuoja kaip koncertmeisterė

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (fortepijonas), Ansamblinis muzikavimas, Bendrasis fortepijonas

Bazaras Motiejus

Motiejus Bazaras

Mokytojas metodininkas

Įvairių muzikinių projektų iniciatorius ir dalyvis. Respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas. Yra grojęs su Lietuvos nacionaliniu, Kauno miesto, Plovdivo (Bulgarija) simfoniniais orkestrais, taip pat su Kauno, Lietuvos, Talino kameriniais orkestrais.

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (fortepijonas), Improvizacija

Paule Gudinaite2maza

Paulė Gudinaitė

Vyr. mokytoja

Tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė. Aktyviai dalyvauja pianistų bei koncertmeisterių meistriškumo kursuose, tobulinosi Leipzigo F. Mendelssohno Muzikos ir teatro akademijoje (Vokietija) bei Tarptautiniame Lied Forume 2012 Berlyne. Nuolatinė operos solisto Mindaugo Zimkaus scenos partnerė. Aktyviai koncertuoja Lietuvoje bei užsienyje.

Dėstomi dalykai: Bendrasis fortepijonas, Koncertmeisterio klasė, Atlikėjo raiška