Kauno J.Gruodžio konservatorijos Estrados ir džiazo metodinė grupė – pati jauniausia, įkurta 2009 m. Jos vadovu nuo pat pirmųjų įkūrimo dienų tapo originalių idėjų ir energijos nestokojantis smuikininkas, muzikos atlikėjas, prodiuseris, kompozitorius Linas Adomaitis, sėkmingai derinantis intensyvią koncertinę veiklą ir pedagoginį darbą.

Metodinės grupės tikslas – paskatinti, padėti atsiskleisti jauniesiems talentams, supažindinti su džiazo ir estrados muzikos stilistine įvairove, populiarinti šiuos muzikos stilius įvairiuose Lietuvos regionuose. Mokiniams sudaromos ypač palankios sąlygos suformuoti ir ugdyti profesionalius vokalinius, instrumentinius bei choreografinius įgūdžius, įgyti teorinių žinių, išmokti džiazo kompozicijos, plėsti muzikinį akiratį, lavinti muzikinį skonį bei sceninę kultūrą.

Per sąlyginai trumpą metodinės grupės gyvavimo laiką jos auklėtiniai jau tapo pastebimi respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose, nemaža dalis mokinių tapo laureatais ar diplomantais.

Estrados ir džiazo metodinės grupės mokiniai turi galimybę mokytis dainavimo, elektrinės gitaros, bosinės gitaros, džiazo fortepijono ir pučiamųjų instrumentų, garso režisūros specializacijų. Visi mokiniai greta muzikos teorijos pagrindų supažindinami su džiazo istorija, džiazo harmonija, improvizacija, kompiuterinėmis muzikos, natografijos, garso įrašymo technologijomis. Metodinės grupės mokiniai bendrai muzikuoja estrados ir džiazo chore bei instrumentinėje grupėje.

Metodinės grupės pirmininkas Linas Adomaitis

2015-09-01

L.Adomaitis-maza

Linas Adomaitis