Chorinio dainavimo tradicijos konservatorijoje turi gilias ištakas. Pirmoji choro klasė, kuriai vadovavo Julius Štarka, atidaryta 1924 metais. Sekančiais metais įsteigta ir chorvedžio specialybė. Chorui vadovavo žinomi chorvedžiai N. Martinonis, B. Mačikėnas, D. Jokūbonis. Mokydamiesi konservatorijoje šiame chore dainavo žymūs solistai: S. Martinaitytė, D. Vėbra, E. Montvidas, M. Zimkus, G. Prunskus ir daug kitų.

Nuo 2016 m. chorinės muzikos metodinei grupei ir mišriam chorui vadovauja Kauno J. Gruodžio konservatorijos absolventė, D. Jokūbonio mokinė Vilma Masienė. Dirigavimo moko patyrusios pedagogės, kurios šalia pedagoginio atlieka nemažą kultūrinį darbą Lietuvoje ir ypač Kaune – organizuoja ir diriguoja dainų šventėse, vadovauja chorams, dalyvauja įvairiose komisijose: Ramunė Navickienė (vyr. mokytoja, LŽŪU choro „Daina“ vadovė), Ramutė Štreimikytė (mokytoja metodininkė, choro „Saluto“ vadovė), Vilma Masienė (mokytoja ekspertė, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelis“ jaunučių choro vadovė).

Nuo 1969 m. choro dirigavimo skyriaus iniciatyva rengiami respublikiniai jaunųjų choro dirigentų konkursai, 1997 metų nuolat vyksta respublikiniai Juozo Gruodžio vaikų chorų festivaliai, kuriuose dalyvauja chorai iš viso Lietuvos. Tradicija tapo konservatorijų chorų festivaliai.

2016 m. choras atliko M. Petrausko operą „Birutė“, dalyvavo Kauno arkikatedros istorinių vargonų atidarymo koncerte, festivalyje „Vilties daina“, parengė programą „Diriguoja dainininkai“. Choristai dalyvauja atvirose repeticijose, interpretacijos kursuose, konkursuose. Šis kolektyvas yra nuolatinis Dainų švenčių dalyvis.

Choro dirigavimo specializacijos mokiniai mokosi ne tik diriguoti, bet ir solinio dainavimo, fortepijono, vargonų, teorinių dalykų. Čia galima įgyti platų muzikinį išsilavinimą, pasirengti tolimesnėms studijoms aukštosiose mokyklose Lietuvoje bei užsienyje. Mokiniams sudaromos individualios programos pagal gebėjimus ir pasirengimą. Geriausieji dalyvauja ir tampa laureatais respublikiniuose jaunųjų choro dirigentų konkursuose.

Metodinės grupės pirmininkė Vilma Masienė

2018-10-01

Vilma masiene maza

Vilma Masienė

Metodinės grupės pirmininkė, mokytoja ekspertė

Knygos „Choro dirigavimo pagrindai“ autorė, Kauno miesto ir respublikinių dainų švenčių vyr. dirigentė, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos "Varpelis" jaunučių choro grupės vadovė

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (choro dirigavimas), Dirigavimo praktika, Chorvedyba, Aranžuotė, Partitūrų skaitymas, Mišrus choras

Streimikyte Ramute

Ramutė Štreimikytė

Choro „Saluto“ įkūrėja ir vadovė, Kauno miesto dainų švenčių vyr. dirigentė.

Dėstomi dalykai: Atlikėjo raiška (choro dirigavimas), Mišrus choras

KONCERTMEISTERIAI: