1920 – 1946 metais bendrojo ugdymo dalykai mokykloje nebuvo dėstomi. Tik penkto dešimtmečio pabaigoje – šešto pradžioje į mokymo planus buvo įtraukta lietuvių kalba ir literatūra, rusų kalba ir literatūra, Vakarų Europos kalba (anglų, vokiečių, prancūzų, pasirinktinai), istorija, fizika, matematika ir kiti dalykai.

Nuo 1995 m. konservatorijos mokiniai jau laiko brandos egzaminus kaip ir kitų bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai. Brandos atestatai teikiami nuo 1995 m. Šiuo metu konservatorijoje dėstomos bendrojo ugdymo disciplinos, mokiniai dalyvauja respublikiniuose vertimų, meninio skaitymo, rašinių, piešinių konkursuose, įvairiose konferencijose, sporto varžybose. Turime nemažą respublikinių konkursų laureatų būrį, džiaugiamės gerais valstybinių brandos egzaminų rezultatais.

Šių dienų gyvenimo realijos diktuoja naujus iššūkius. Mokyklos veiklos ir pamokos vertė matuojama pagal tai, kokią pamatuojamą vertę ji sukuria savo mokiniams. Pagrindinis mokytojo tikslas mokykloje ugdyti mokinį kaip visavertę asmenybę. Todėl bendrajame ugdyme daug dėmesio skiriama asmeninei mokinio pažangai, mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymui bei mokinio įgalinimui būti aktyviu ugdymosi proceso dalyviu. Didžiausias dėmesys sutelkiamas į efektyvų ir produktyvų mokymąsi pamokoje.

Daug dėmesio skiriama tautinės bei asmeninės tapatybės formavimuisi. Į dalykų mokymąsi bei klasės veiklą integruojamos Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendroji programa, Ugdymo karjerai programa.

Metodinės grupės pirmininkė Nomeda Alijauskienė

2018-10-01

Alijauskiene Nomeda Alijauskienė
Metodinės grupės pirmininkė, mokytoja metodininkė