Konservatorijos vizija

Kauno Juozo Gruodžio konservatorija – nuolat besimokanti, atvira, demokratiškais principais besivadovaujanti, į bendražmogiškas vertybes orientuota gimnazijos tipo mokykla, kurioje mokiniai įgyja ugdymo programas atitinkantį bendrąjį ir muzikinį išsilavinimą, pasiekia aukštą dvasinę ir kultūrinę brandą. Konservatorija siekia tapti unikalia ugdymo institucija, optimizuotai ruošianti mokinius tapti profesionaliais muzikais. Konservatorijos sukauptas meninis ir intelektualinis potencialas nukreiptas į asmenybės ugdymą bei formavimą, akcentuojant jos kūrybiškumą, skatinant nacionalinės kultūros savitumą, sudarant sąlygas kokybiškam visuomenės kultūriniam gyvenimui.

Konservatorijos misija

Konservatorijos misija - ugdyti išskirtinių gabumų muzikai turinčius 15-18 metų mokinius pagal specializuoto ugdymo krypties programas (pagrindinio ugdymo kartu su muzikos ugdymu programos antrąją dalį ir akredituotą vidurinio ugdymo kartu su muzikos ugdymu programą).