Puslapio lankymas

0592203
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
29
331
1562
2870
3131
12072
592203

Numatoma
192


Jūsų IP:172.31.28.20

Paieška

 

Ruduo su ,,Upokšniu”


    Šių metų Spalio 19 dieną, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje vyko tradicinis lietuvių tautinių muzikos instrumentų festivalis ,,Upokšnis”. Dalyvavo pusšimtis atlikėjų iš įvairių Lietuvos miestų. Apie renginį rašė dienraštis ,,Kauno diena” spalio 18 dieną skiltyje ,,Įvairenybės”.
    ,,Tradicinį respublikinį tautinių muzikos instrumentų atlikėjų festivalį ,,Upokšnis” rengiame jau daugiau kaip 30 metų. Tautiniais instrumentais atliekama muzika skamba spalį, nes tą mėnesį gimė kompozitorius Jonas Švedas, kuris parašė daug kūrinių kanklėms, skudučiams ir birbynei, dirbo Kaune, dėstė konservatorijoje”, - apie festivalį pasakojo viena iš jo
organizatorių - Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytoja Onutė Šikšnienė.

    ,,Šiais metais ,,Upokšnį” skiriame profesoriui daktarui Algirdui Vyžintui, kuriam šią vasarą sukako 90 metų. Jo gyvenimo moto buvo ,,Gyvenimas - liaudies muzikai”, - sakė ne vienus metus festivalį organizuojanti Juozo Gruodžio konservatorijos dėstytoja Irena Vaitkevičiūtė. Pasak jos, A. Vyžintas parengė ir išleido daug mokomojo ir informacinio pobūdžio leidinių apie liaudies instrumentus, monografijų apie žymius asmenis, puoselėjusius liaudies instrumentų muziką.