Konservatorijos teritorijoje draudžiama rūkyti, nepilnamečiams draudžiama turėti tabako gaminių.

• Rūkymas – labiausiai paplitusi priklausomybės liga.
  • Rūkymas – tai psichikos ir elgesio sutrikimas vartojant tabaką (pagal Tarptautinę ligų klasifikaciją).
  • Priklausomybė nikotinui sukelia daugiau sveikatos problemų ir ankstyvų mirčių negu visos kitos narkotinės medžiagos  kartu paėmus

Seimas 2015-04-21 ypatingos skubos tvarka be diskusijų priėmė Tabako kontrolės įstatymo pataisą, kuria

uždraudė asmenims iki 18 metų rūkyti ar kitaip vartoti ar turėti tabako gaminius.

Nuo gegužės 1 d. nustatyta administracinė atsakomybė už šį pažeidimą. Kodekse įtvirtinama, kad nepilnamečių asmenų tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymas (vartojimas) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimas užtrauks baudą nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.

Bauda už jaunesnių kaip 16 metų asmenų nusižengimą bus skiriama tėvams arba globėjams (rūpintojams). Už pakartotinius nusižengimus bauda sieks nuo 28 iki 86 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių konfiskavimu.